PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6531}
7,9 278 749
ocen
7,9 10 1 278749
7,4 18
ocen krytyków
Jak rozpętałem drugą wojnę światową
powrót do forum filmu Jak rozpętałem drugą wojnę światową

prawdziwe arcydzieło pochodzące z polskiej stajni filmowej. nikomu chyba fabuły nie trzeba objaśniać, bo każdy prawdziwy Polak widział ten film chociaż raz. 'Jak rozpętałem ...' stanowi albowiem ważny element patroityczny. powinien być puszczany na każdym poważniejszym wykładzie studenckim z historii, wyświetlany po wszystkich uroczystościach, zaraz po hymnie narodowym. ten film albowiem jest ucieleśnieniem żywota prawdziwego, sprytnego Polaka, który podczas największego konfliktu zbrojnego ostatnich stuleci, z palcem w dupie zwiedza sobię najciekawsze zakątki Europy i Afryki Północnej. do tego głównie z etykietką 'Polaken'. wybitna propaganda tego, że cwaniactwo zawsze popłaca, a wojna jest czymś dobrym. ja sam utożsamiłem się z Dolasem, będąc jeszcze smykiem ze smoczkiem w gębie ...


dla mnie najbardziej kultowy, polski film ever !!!

ocenił(a) film na 10
booomelant

Podpisuje się pod każdym słowem które napisałeś.Ten film jest po prostu fenomenalny , a scena w której padają te słowa "Grzegorz Brzenczyszczykiewicz Chrząszczyszeworzyce Powiat Łękołody" cudo.

ocenił(a) film na 9
booomelant

No nie ma co gadać film po prostu genialny.Mogę go oglądać w kółko ,wszystkie sceny znam na pamięć ,ale cały czas mnie bawi ;)

Jak dla mnie nie tylko najlepsza komedia polska ,ale i świata ;]

booomelant

Podpisuję się pod wszystkim !!'Jak rozpętałem II wojne światową" FOREVER !

ocenił(a) film na 10
booomelant

"Jak rozpętałem II wojnę światową" jest genialne, ażtak że nie potrafię wyrazić całego mojego zachwytu nad nim XD

Dolas rządzi!!!!!!

ocenił(a) film na 9
booomelant

Nie sposób się nie zgodzić...

"Jak rozpętałem..." jest filmem nakręconym przez Polaków, o Polakach i tylko dla Polaków

Film może i jest komedia, która śmieszyć będzie jeszcze wiele pokoleń, ale jest też pięknym przesłaniem o miłości do ojczyzny, Franek ani razu nie mówił, że nie jest Polakiem, a scena w której odkrył, że wrócił do Polski jest piękna. No i bezbłędne Grzegorz Brzęczeszczykiewicz Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody ;)

ocenił(a) film na 9
tommy_34

To jest właśnie najpiękniejsze w tym filmie, że poza wieloma przezabawnymi scenami i tekstami jest kilka takich momentów, które potrafią chwycić za serce. Obok wspomnianej sceny z odkryciem przez Franka drogowskazu z nazwą polskiej miejscowości, ujmujące są np. słowa Dolasa do sierżanta Legii Cudzoziemskiej granego przez Wacława Kowalskiego.
Sierżant: O jaką Polskę chcesz walczyć?
Franek: Jaką Polskę? Przecież Polska jest tylko jedna.

ocenił(a) film na 9
rycerz1984

A ja najbardziej lubie:

Do marynarki? A niech bedzie do marynarki ,tez sobie dam rade... :)

Polak wszedzie da sobie rade :)

ocenił(a) film na 10
okers

Najlepsza komedia jaką kiedykolwiek widziałem. 10/10

ocenił(a) film na 9
wojtekd09

Film genialny. Oglądałem już 5 razy i nadal mnie śmieszy. Po prostu
najlepsza Polska komedia wszech czasów.

użytkownik usunięty
booomelant

Masz 100 % racji, ja uwielbiam ten film od dzieciaka i za kazdym razem jest smieszniejszy, zreszta bardzo dobrze zrobiony, fabula niezla, no i te teksty :P. Mi sie strasznie podoba tupet Franka, szczegolnie do Niemcow, albo pobyt w Jugoslawi i przeslanie ,,Slowianin ze slowianinem sie dogada'' (a szczegolnie po wódce, hehe) xDDDD. Musze gdzies go wylukac i kupic, bo 100 lat nie ogladalam. Moze obraze tym wiele osob, ale co mi tam. Szkoda ze robimy sie na drugie Bollywood, tylko duzo mniej roznorodne i kolorowe (bo nawet w Bollywood nie kreci sie wylacznie komedii romantycznych). Nie krecimy juz tak smiesznych i blyskotliwych filmow z niebanalna fabula. Ciagle tylko ten sam motyw w kolejnej komedii romantycznej, co rzadko konczy sie dobrym filmem (bo dobre filmy w tym gatunku pewnie tez sa). Ostatni jakis godny uwagi film komercyjny, widziany przeze mnie i odpowiednio naglosniony, o odmiennej tematyce to ,,Galerianki'', a reszta... szkoda gadac. Mam wrazenie, ze polski film idiocieje, dlatego zaskoczyla mnie pozytywnie wysoka nota filmu, myslalam, ze tylko sporo starszym osobom ode mnie sie podoba :P, a tu niespodzianka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones